معرفی و بررسی انواع استارتاپ‌های خارجی برتر در سال 2020

نویسنده: شبنم پرويزي
معرفی و بررسی انواع استارتاپ‌های خارجی برتر در سال 2020

برای شناسایی بهترین "ایده‌­های استارتاپی" و یا "استارتاپ­‌هایی که در ایران نیست"، بهتر است گامی به سوی شناخت استارتاپ­­‌ خارجی برداریم و با شناخت بهترین استارتاپ­‌های جهان و مسیری که طی کردند و نحوه برخوردشان با چالش­‌ها و مشکلات، گامی به سوی تشکل یک استارت‌­آپ موفق برداریم. استارت ­آپ­‌های موفق خارجی و داخلی زیادی هستند که از یک ایده ساده تبدیل به یک استارت­‌آپ با ایده برتر شدند. شاید این حقیقت برای شما نیز جالب باشد که تعداد استارت اپ خارجی با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار، طی چند سال اخیر رشد چشم‌­گیری داشته‌­اند.

شناخت استارت‌­آپ­‌های خارجی به شما کمک می­‌کند که بدانید چه ایده‌­هایی چه پتانسیل‌­هایی برای رشد و پیشرفت دارند و با شناخت انواع استارتاپ و به کارگیری خلاقیت، ایده استارت­‌آپی را پایه­‌گذاری کنید که جز موفق‌­ترین استارتاپ­‌های ایرانی شود.

چطور می‌­توان بهترین استارت اپ­‌هایی را که بیشترین موفقیت را در سال 202 داشته‌­اند، را شناسایی کرد؟ این مقاله به بررسی استارت آپ­‌های جدیدبر اساس میزان موفقیت و میزان جذب سرمایه‌­ای که داشته‌­اند پرداخته ­است. برای پاسخ به این سوال، پیشنهاد می­‌کنیم که این مقاله را مطالعه فرمایید.

با توجه به آنکه موقعیت و شرایط هر کشور تاثیر بسزایی در شکل گیری یک استارت اپ دارد. سایت استارت آپ پیل، استارت آپ‌های موفق در هر کشور در حوزه عمرانی را معرفی می‌کند. که می‌تواند کمک بسزایی در شناخت موفق‌ترین استارتاپ‌های خارجی باشد.

 

حوزه شکل گیری انواع استارت آپ­‌های جدید برتر در سال 2020

 1. استارتاپ‌های مواد غذایی
 2. استارتاپ­‌های خدمات بهداشتی
 3. استارتاپ­‌های مراقبت‌های آنلاین – آفلاین
 4. استارتاپ­‌های اتوماسیون و دیجیتال کردن فرآیندهای اداری
 5. استارتاپ­‌هایمدیریت بیماری و درمان
 6. استارتاپ­‌های توانمندسازی و هوش بالینی
 7. استارتاپ­‌های آموزشی
 8. استارتاپ­‌های بر پایه هوش مصنوعی
 9. استارتاپ­‌های تجارت الکترونیک
 10. استارتاپ­‌های مُد (Fashion)
 11. استارتاپ­‌های اینترنت اشیا (IOT)
 12. استارتاپ­‌های حمل و نقل
 13. استارتاپ­‌های بلاکچین
 14. استارتاپ­‌های اپلیکیشن­‌های موبایل

از میان دسته بندی­‌های معرفی شده، بیشتر استارتاپ‌­ها در حوزه هوش بالینی و توانمند سازی و همچنین خدمات مجازی سلامت قرار دارند.

 

معرفی استارتاپ­‌های موفق خارجی در سال 2020

سالانه صدها استارتاپ با ایده استارتاپی جدید راه ­اندازی می­‌شود و زمان خوبی است برای استارتاپ‌های فناوری‌محور است که بتوانند اثر خود را بیش از پیش در زندگی و کسب و کار ما بر جای بگذارند. با این وجود سؤال اصلی این است که چگونه استارتاپ‌­ها در سال 2020 توانستند بدرخشند؟ در این مقاله ما به بررسی برخی از بهترین استارتاپ­‌های جهان در سال 2020 در حوزه­‌های مختلف پرداخته­‌ایم.

 

استارتاپ‌های برتر سلامت دیجیتال در سال ۲۰۲۰

 

 • استارتاپ اینکور، استارتاپ خارجی موفقاستارتاپ Innovaccer

 

استارتاپ Innovaccer بر اساس فناوری هوش مصنوعی و تحلیل داده­‌های کلان، پزشکان را برای تصمیم ­گیری صحیح و دقیق یاری می­‌کند. این استارتاپ در 4 دسته مجزا به شرح زیر، محصولات خود را ارائه می­‌کند.

 • سلامت عمومی
 •  مدیریت اطلاعات بیمار
 •  مدیریت درمان
 • و نظام ارجاع و ارتباط با بیمار

این استارتاپ با ایجاد یک شبکه تعاملی و با استفاده از بستر هوش مصنوعی، اطلاعات درمانی بیش از ۳.۸ میلیون بیمار را در طی ۶ سال فعالیت خود جمع‌آوری نموده و نتایج تحلیل­‌های خود را در اختیار بیش از 25000 نفر از کادر درمانی قرار داده‌­است. این استارتاپ در سال 2014 تاسیس می­شود و سرمایه آن حدودا 124.1 میلیون دلار است.

 

استارت آپ های هوش مصنوعی

 

 • استارتاپ سروی اوتو، استارت اپ خارجی موفقسروی اوتو (survey Auto)

 

این استارتاپ قادر به جمع‌­آوری آمارهای دقیق با استفاده از لوکیشن، تصویربرداری (نقشه­‌های خیابانی و ...) است و روند آمارگیری نفوس را به ‌مراتب آسان‌تر کرده است. به کمک جمع‌­آوری انبوه اطلاعات بررسی الگوریتم‌ها و آمارها و با استفاده از کامپیوتر گزارش­‌هایی را به منظور تصمیم­‌گیری فرد ارائه کننده‌­ی اطلاعات، محل جمع‌آوری اطلاعات و زمان و فواصل گزارش‌ها صورت می‌دهد. این استارتاپ زاییده ذهن دکتر عمر سیف (Umer Saif) یک کارآفرین پاکستانی است و توانسته است که حمایت سرمایه­‌گذارانی چون موسسه بیل و ملیندا گیتس را به خود جذب کرده است.

 

استارت آپ های تجارت الکترونیک

 

 • استارتاپ اسنک پس، استارت آپ خارجیاسنک پس Snackpass

 

به کمک این استارتاپ می‌توانید به‌راحتی غذای‌تان را به‌صورت تلفنی سفارش دهید و همین‌که به رستوران رسیدید سفارش‌تان را تحویل بگیرد و دیگر در صف رستوران منتظر نمانید. این استارتاپ برای آنکه جمع‌آوری سفارش‌های مشتریان برای رستوران‌­دارها مقدور باشد، راه ­اندازی شده‌­است. به محض آنکه مشتری شفارش غذا بدهد، اپلیکیشن پول را به صورت اتوماتیک از حساب او کسر می­‌کند.

سرمایه این استارتاپ در سال 2020، 23.1 میلیون دلار برآورد شده­‌است و تحت حمایت سرمایه گذارانی همچون اندرسون هوروویتز (Andreesen Horowitz) و برخی از غول‌های صنعت فن‌آوری قرار دارد.

 

استارت آپ های تکنولوژی آموزشی EdTech

 

 • استارتاپ نات اسپیس، ایده های جدید استارت آپنات اسپیس NutSpace

 

 

این استارتاپ چگونگی یادگیری را به کودکان می‌آموزد و با هدف تجهیز کودکان با مهارت‌های موردنیاز قرن 21 راه ­اندازی شده‌­است. این استارتاپ به  کودکان در تقویت قدرت تخیل، مهارت‌های شنیداری و مهارت‌های زبانی کمک می‌کند و با اجرا کردن یک برنامه داخل کلاس، یادگیری تجربی را با هدف توسعه مهارت‌های تفکر مستقل در بین کودکان عرضه می‌کند.

 

استارت آپ های غذا و نوشیدنی

 

 • استارتاپ میت ایبل، استارتاپ های برتر جهان در سال 2020میت ایبل (Meatble)

 

این استارتاپ راهکاری را در زمینه­‌ی افزایش سلامت غذا بدون تغییر در مزه و ارائه گوشت واقعی پیدا کرده است. سرمایه این استارتاپ حدودا 6 میلیون دلار تخمین زده شده‌­است و حمایت سرمایه گذارانی همچون گولدن انجل (Golden Angel Investors) را به خود جذب کرده است.

 

استارت آپ های مراقبت های بهداشتی

 

 • استارتاپ نو ایر، استارتاپ های ایرانینووایر (NuvoAir)

 

این استارتاپ با هدف دنبال کردن بهبود و درمان سلامت تنفسی راه اندازی شده است، برای جوان و سالمند دستگاه­‌های یکسانی را برای کنترل سلامت ارائه کرده است. اطلاعات افراد به صورت الکترونیک به کاربر منتقل می­‌شود و به وی و پزشک­اش اجازه می­‌دهد تا مراقبت‌های پزشکی را بر اساس اطلاعات دقیق ترتیب دهند. هدف این استارتاپ توانمندسازی بیماران در سرتاسر دنیا است. سرمایه این استارتاپ حدود 2 میلیون دلار تخمین زده شده­است و حمایت سرمایه گذارانی همچون اینداستریفوندن (Industrifonden) را به خود جذب کرده‌­است.

 

استارت آپ های بلاک چین (Blockchain startups)

 

 • استارتاپ الیگما، بهترین استارتاپ های 2020الیگما Eligma

 

این استارتاپ تحولی جدید در بخش بیت کوین و بلاک چین محسورب می‌­شود. این استارتاپ مجموعه‌­ای از استانداردهای جدید برای بیتکوین به شکل خاص و بلاک چین به‌ صورت عام را ارائه کرده است و به شما کمک می­‌کند که چطور از ارز دیجیتالی که تحت نظارت دولت نیست، استفاده کنید.هدف این استارتاپ استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای ایجاد استانداردهای ارتباطی شبکه­‌های مخفی است و سرمایه‌­ای معادل 4 میلیون دلار برای آن تخمین زده است که همچنین حامی پروژه آخرین شهر بیتکوینی در کشور اسلوونی نیز از این استارت آپ حمایت می‌کند.

 

استارت آپ های اینترنت اشیا (IoT Startups)

 

 • استارتاپ اکس فارم، بهرتین ایده های استارتاپی،استارت آپ های جدیداکس فارم xFarm

 

 

این استارتاپ با هدف ایجاد دگرگونی در جهت ایجاد سهولت، دید بصری و انطباق پذیری برای فروشندگان محصولات کشاورزی تشکیل شده است که ابزارهای نوآورانه‌ای را برای حمایت از کشاورزان و زنجیره تولید غذا، سهامداران عرضه می‌کند. تجارت در زمینه کشاورزی به دلیل الزامات قانونی و گواهینامه‌های محصولات پیچیده‌تر شده است. این استارتاپ، استارت آپی است که با اهرم فن‌آوری دیجیتال قصد دارد تا در فرایندهای کشاورزی تحولی ایجاد کند که به وسیله­‌ی اینترنت اشیا تحلیل مخصوص متخصصان ارائه می­‌کند. سرمایه این استارتاپ حدود 3 میلیون پوند تخمین زده شده‌­است و حمایت سرمایه گذارانی همچون تجارت تی آی (TiVenture) را به خود جلب کرده است.

 

 

 

 

استارتاپ‌های مواد غذایی، استارتاپ­‌های خدمات بهداشتی، استارتاپ­‌های مراقبت‌های آنلاین – آفلاین، استارتاپ­‌های اتوماسیون و دیجیتال کردن فرآیندهای اداری، استارتاپ­‌هایمدیریت بیماری و درمان، استارتاپ­‌های توانمندسازی و هوش بالینی، استارتاپ­‌های آموزشی، استارتاپ­‌های بر پایه هوش مصنوعی، استارتاپ­‌های تجارت الکترونیک، استارتاپ­‌های مُد (Fashion)، استارتاپ­‌های اینترنت اشیا (IOT)، استارتاپ­‌های حمل و نقل، استارتاپ­‌های بلاکچین، استارتاپ­‌های اپلیکیشن­‌های موبایل

5.0 امتیاز از 1 رای